אל פסק

"UPS online":

מכשיר זה מפיק גל מוצא סינוס טהור ("sine wave") , במכשיר יש ממיר וספק כוח (מיישר/מטען), הספק כוח תפקידו להמיר את מתח חח"י למתח ישיר (DC) לטעינת מצברים, ואילו הממיר תפקידו להמיר את מתח הDC  למתח חילופין (AC) טהור.במהלך זה מתבצע סינון רעשים וייצוב מתח במוצא.

למייצב מתח יש נצילות מאוד גבוהה שואף ל-100%, יכולת הגנה בפני זרמי קצר ו/או עומס יתר במעגל החשמלי שהוא נמצא בו.

למייצב מתח יש נצילות מאוד גבוהה שואף ל-100%, יכולת הגנה בפני זרמי קצר ו/או עומס יתר במעגל החשמלי שהוא נמצא בו.

זמני הגיבוי מחושבים ונקבעים לפי דרישת הלקוח בהתאם לעומס בשטח.

מערכות מסוג online מיועדות לגבות מערכות כמו: שרתים, רכזות, נתבים, מצלמות אבטחה, ציוד אלקטרוני רגיש או כל סוג מכשיר לפי ההספק הנדרש.

"UPS line Interactive":

מכשיר זה פועל עפ"י השיטה בה המתח מהרשת עובר באופן קבוע לצרכן דרך השנאי, במהלך זה מתבצע סינון של רעשים וייצוב מתח.

בזמן הפסקת חשמל מתבצע מיתוג ע"י מפסק המותקן לפני השנאי והממיר הופך את המתח שבסוללה למתח AC (חילופין) ומגבה את הצרכן למשך אורך זמן גיבוי (עפ"י קיבול בסוללה) בין 5 ל-30 דק' (תלוי בעומס).

תפקידו של השנאי במערכת הינו כמיתקן שמייצב גל מתח באופן אוטומטי. שנאי זה מגבה מתח גם בזמן פעילות המפסק והמערכת לא מרגישה את ההפסקות בהספקת המתח, מערכת זו נותנת מענה בפני קפיצות ונפילות מתח העלולות לגרום לפגיעה חמורה במכשירים.

מערכת מסוג Line Interactive מיועדת לגבות בדר"כ מכשירים ביתיים כמו: מחשב+ מסך וכל תחנת עבודה אחת ולא יותר.

הגדרת "אל פסק" (UPS):

מערכת המספקת מתח ללא הפרעות (Uninterruptable Power Supply  = UPS) המערכת עובדת עם מתח הרשת ונכנסת לפעולה רק במקרים של נפילת מתח.

UPS  מודולרי:

עיקרון עבודה של מערכת מסוג מודולרי תואם למערכת Online רק שבמערכת מסוג מודולרי מכילה מודולים במקביל המאפשרים חלוקת הזרם לפי מספר המודולים בכניסה, ביציאה ובטעינת המצברים, כך שהעמסת המודולים שווה בכל מודול ומודול.

יתרונותיה:

אפשרות לגדול עם ההספק כנדרש וכתוצאה מזה הוצאה מזערית בקנייה     

אפשרות להחלפת מודול תקול בעת תקלה (החלפה חמה), לעומת תיקון מערכת רגילה שנדרשת השבתה.

אפשרות לקבל יתרות N+X (redundancy) כאשר תקלה כלשהי של אחד מתוך מודולים עדיין מאפשר אספקה תקינה לעומס. 

כמות ההספק של המודולים מגיעות בהספק של KVA 10/15/20 כל מודול. מודול האל פסק משתמש בהמרה כפולה ומשלב בתוכו ארכיטקטורת תפוצה מקבילית ייחודית, עמידה בטעויות ובעלת יתירות שמונעת כשל בנקודה אחת ומבטיחה זמן פעולה מקסימלי ללא השבתה (up-time) וזמינות מתמשכת המסד מותאם לרמות הספק גבוהות KVA 10-500. 

 

 

 

 

 

 

 

"אל פסק- הכושר לשעת משבר"

לצפה במצגת לחץ כאן